Atgal į straipsnius

Lazerinių rotacinių nivelyrų naudojimas ir veikimas

Pirmieji lazeriniai nivelyrai sukurti XX a. 9-ajame dešimtmetyje. Modernūs lazeriniai nivelyrai rinkoje pasirodė maždaug po dešimtmečio.

Lazerinis rotacinis nivelyras pranašesnis už paprastą lazerinį nivelyrą. Lazerio spindulys sukasi pakankamai greitai, kad sukurtų 360° kampą horizontalioje arba vertikalioje plokštumoje, taip apšviesdamas ne tik fiksuotą liniją, bet ir horizontalią plokštumą. Besisukanti nivelyro galvutė su veidrodėliu išlenkia lazerinio projektoriaus spindulį apie vertikalią ašį. Šiuolaikiniai lazeriniai rotaciniai nivelyrai leidžia nesunkiai niveliuoti ir išlyginti žemės plotus net labai didelėse teritorijose. Modernūs prietaisai yra atsparūs vandeniui, todėl juos galima naudoji bet kokiomis oro sąlygomis.

Naujausi lazeriniai rotaciniai nivelyrai ypač patogūs dėl įrengtos automatinio niveliavimo sistemos – nebereikia jokių rankiniu būdu reguliuojamų varžtų. Lazerinis rotacinis nivelyras tvirtinamas ant trikojo. Gaudyklė fiksuoja lazerio spindulį ir signalizuoja, kai jutiklis jį aptinka. Graduota liniuotė leidžia palyginti skirtingų žemės taškų aukščius. Daugiausia tokie lazeriniai nivelyrai naudojami statybos pramonėje, bet yra nepamainomi atliekant ir paprastesnius darbus.

Japonijos bendrovė „Topcon“ yra visame pasaulyje gerai žinoma lazerinių nivelyrų gamintoja. Įsikūrusi 1932-aisiais, bendrovė sėkmingai gyvuoja iki šiol, turi padalinius Australijoje. Iš pradžių „Topcon“ gamino optinę, oftalmologinę įrangą, o nuo XX a. 10-ojo dešimtmečio ėmė orientuotis ir į niveliavimo prietaisus. Šiandien bendrovės į rinką tiekiami lazeriniai rotaciniai nivelyrai pasižymi moderniausiomis technologijomis.

„Topcon“ lazerinis rotacinis nivelyras yra daugiafunkcis prietaisas, kurį gali naudoti tiek statybos aikštelių profesionalai, tiek mėgėjai savo kieme. Prietaisas naudojamas nuolydžiams matuoti viena ar dvejomis kryptimis, horizontalioms ir vertikalioms plokštumoms. Lazerio spindulio ilgis – aštuoni šimtai metrų. Prietaisas valdomas radijo bangomis. Jo baterija neišsenka net šimtą dvidešimt valandų, todėl dirbti galima ilgą laiką nepertraukiamai.

Šie lazeriniai rotaciniai nivelyrai puikiai tinka įrengiant aikšteles, komunikacijų ir požemines sistemas, klojant pamatus ir grindinio dangą, taip pat atliekant pastatų įrengimo darbus. Naudojant šį prietaisą, darbus nesunkiai gali įvykdyti net ir vienas žmogus.Tam, kad galėtumėte naudoti prietaisą, nereikia jokio išankstinio pasirengimo. Tiesiog pritvirtinkite nivelyrą prie trikojo, pasirinkite reikiamas nuostatas ir galite pradėti dirbti. Lazeriniu rotaciniu nivelyru nesunkiai gali naudotis net ir naujokai, norintys, pavyzdžiui, iškloti trinkeles savo kieme.

Lazerinis rotacinis nivelyras dėl pažangiausių technologijų yra gana brangus prietaisas. Todėl pirkti jį, jei ketinate atlikti vienkartinį darbą, tikrai neapsimoka. Lazeriniai rotaciniai nivelyrai nuomojami kelioms valandoms, dienai ar ilgesniam laikui, su visais reikiamais priedais – liniuote ir gaudykle.

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei jos tobulinimą. Slapukai yra suskirstyti į kategorijas pagal jų pobūdį ir tikslus: būtinieji, analitiniai ir rinkodaros slapukai. Būtinieji slapukai yra įdiegiami automatiškai, o paspausdami "Sutinku, tęsti naršymą" sutinkate su visų kategorijų slapukais. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą rasite Privatumo politikoje.