Atgal į straipsnius

Kaip sodinti naują veją?

Visų pirma, reikia nustatyti, koks dirvožemio, kuriame ketinate sėti veją, tipas. Pagalvokite, kurios vejos vietos bus pavėsyje, o kurios – saulėkaitoje. Svarbu žinoti, kokiam tikslui sodinama veja – aplinkai gražinti ar aktyviam laisvalaikiui. Visa tai padės išsirinkti jums tinkamą vejos rūšį.

Veja turi būti reguliariai drėkinama, todėl pravers įrengti vejos drėkinimo sistemą. Sėjant veją šalia pastato, reikia palikti ne mažiau kaip 30 cm tarpą, kuriame turi būti nuolydis vandens pertekliui nutekėti. Svarbu pasirūpinti tinkamu drenažu, kuriam įrengti naudojamas smėlis, žvyras. Vienas metras – tinkamas gylis dekoratyvinės vejos drenažo sistemai įrengti.

Pirmiausia sukaskite žemę. Joje neturi likti šiukšlių, t. y. statybinių atliekų, didesnių akmenų, molio, plastiko ir pan. Jei norite turėti gražią pievelę, svarbu išnaikinti piktžoles. Piktžoles su šaknimis ir stiebais išraukite rankomis. Taip pat galite naudoti herbicidus. Jie veikia piktžoles iš vidaus, neišlieka dirvožemyje, taigi, nekenkia vėliau sėjamoms sėkloms. Prieš naudodami herbicitus, atidžiai perskaitykite vartojimo instrukciją.

Norėdami praturtinti skurdų, sausą, molingą ar smėlingą dirvožemį, naudokite kompostą (tiks pūdytas mėšlas arba durpės). Specialiai paruošto komposto galima nusipirkti parduotuvėse. Tinkamai paruošto dirvožemio sluoksnis turi būti ne plonesnis kaip 15 cm. Vejai sodinti tinkamas rūgštokas, 6–7 pH, dirvožemis. Dirva turi būti maistinga, todėl patartina naudoti tinkamas trąšas. Dirvožemį reikia tręšti prieš tris savaites iki sodinant sėklas. Tam, kad žinotumėte, ar dirvožemis pakankamai rūgštus ir maistingas, prieš sėjimą patariame ištirti dirvos sudėtį.

Išvalytą dirvą reikia išlyginti, naudojant žemės volą.

Vienam kvadratiniam metrui reikia maždaug 30 gramų sėklos. Geriausia remtis gamintojo instrukcijomis. Veją sėkite pavasarį, iki gegužės vidurio, arba rudenį, kai naktys nešaltos ir dirva pakankamai šilta. Veiksmingas būdas sėti veją: padalykite sėklas į dvi dalis, vieną dalį sėkite veja eidami išilgai, kitą – skersai. Taip neliks neužsėtų plotų, veja bus užsėta pakankamai tankiai. Smulkias sėklas patogu sumaišyti su smėliu ar smulkiomis medžio drožlėmis – taip bus paprasčiau sėti.

Užsėtą veją reikia sugrėbti, suvoluoti ir gausiai palaistyti. Tam, kad sėklų neišnešiotų ir nenuplautų stipri vandens srovė, laistyti reikia labai atsargiai. Sėklų neužberkite žemėmis, nes tai sulėtina jų dygimą. Priklausomai nuo oro sąlygų, vejos rūšies, sėklos turėtų sudygti per 5–15 dienų. Paaugusią veją (2,5–5 cm) laistyti reikia rečiau, tačiau dirva neturi sudžiūti.

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei jos tobulinimą. Slapukai yra suskirstyti į kategorijas pagal jų pobūdį ir tikslus: būtinieji, analitiniai ir rinkodaros slapukai. Būtinieji slapukai yra įdiegiami automatiškai, o paspausdami "Sutinku, tęsti naršymą" sutinkate su visų kategorijų slapukais. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą rasite Privatumo politikoje.