Atgal į straipsnius

Kaip paruošti pagrindą trinkelėms kloti

Lygus žemės paviršius svarbus statybos, klojimo darbams atlikti. Tikslumas būtinas klojant grindinio trinkeles. Pasitaiko nemažai atvejų, kai naujai išklotos trinkelės po kelių mėnesių ar net savaičių išbyra, ir grindinį tenka perkloti. Taip atsitinka dėl netinkamai atliktų klojimo darbų: blogai paruošto pagrindo, netaisyklingai išklotų trinkelių, prasto sutankinimo.

Tada,kai reikalingas didelis tikslumas, geriau pasikliauti profesionalams skirta įranga (lazeriniai rotaciniai nivelyrai, grunto tankintuvai). Norint tinkamai atlikti darbus, naudoti vien tik gulsčiukus, kampainius ar slankmačius rizikinga. Ar tikrai turite pakankamai žinių, įgūdžių ir laiko, kad galėtumėte apsieiti tik su šiais įrankiais? Darbas užtruks ilgiau, jums greičiausiai reikės pagalbininko, be to, galite padaryti klaidų. Visos šios problemos ypač išryškėja matuojant ir lyginant itin didelius plotus.

Naujausia įranga (lazeriniai rotaciniai nivelyrai, grunto tankintuvai) padeda išvengti klaidų, leidžia sutaupyti laiko, pinigų ir nervų.O svarbiausia – naudodami tokius prietaisus kaip lazerinis rotacinis nivelyras, darbus nesunkiai gali atlikti ir naujokai. 

Lazerinis rotacinis nivelyras – patogus, galingas prietaisas, kurį paprasta naudoti. Jis leidžia pasiekti didžiausią tikslumą. Lazerio spindulio ilgis – net aštuoni šimtai metrų, taigi galėsite be vargo dirbti net ir labai didelėje teritorijoje. Lazerinis rotacinis nivelyras tinkamas tiek horizontalioms, tiek vertikalioms plokštumoms formuoti. Naudojant lazerinį nivelyrą galima atlikti nuolydžius dvejomis kryptimis. Specialūs jutikliai padeda tiksliai išmatuoti kampus. Lazerinis nivelyras lengvai tvirtinamas ant trikojo, patogiai valdomas radijo bangomis.Prietaisas atsparus vandeniui, todėl juo galima dirbti bet kur įvairiomis oro sąlygomis.

Naudodami šį prietaisą, patys vieni galėsite tiksliai ir greitai niveliuoti arba išlyginti reikiamą žemės plotą ir paruošti pagrindą trinkelėms kloti. Rinkinyje yra trikojis, liniuotė ir gaudyklė – viskas, ko reikia darbams atlikti.

Kitas nepamainomas prietaisas, reikalingas trinkelių klojimo darbams vykdyti, yra grunto tankintuvas. Klojimo pagrindui paruošti pirmiausia reikia sutankinti gruntą. Žemės tankinimo darbams naudojami grunto tankintuvai: vibroplokštės (60, 100120162 ar 300 kg vibroplokštė) arba vibrokojos (62 ar 78 kg vibrokoja). Vibroplokštės varomos benzinu arba dyzelinu, jas paprasta užvesti ir naudoti. Vibracinės kojos naudojamos sunkiai prieinamose vietose, pavyzdžiui, tranšėjose (sutankinimo gylis iki 1 200 mm). 

Paruošus gruntą, reikia formuoti atraminį sluoksnį. Tam labiausiai tinka smulkus smėlis ar skalda arba abiejų mišinys. Atlikus paruošiamuosius darbus, pagaliau gali būti klojamos trinkelės.

Reikiamo dydžio trinkeles galite išpjauti patys, naudodamiesi trinkelių pjaustymo įranga (benzininiai trinkelių pjovikliai, trinkelių pjovimo staklės). Benzininis trinkelių pjoviklis (65 kg) leis tiksliai ir greitai išpjauti reikiamo dydžio ir formos trinkeles iš norimos medžiagos. Mažoms trinkelėms išpjauti galima rinktis nedideles trinkelių pjovimo stakles. Didesnėms trinkelėms tinka masyvesnės trinkelių pjovimo staklės, kuriomis galima pjauti klinkerį, blokelius ir kitas medžiagas. Jos pjauna tiesiai arba 45° kampu. Trinkelių pjovimo staklės yra patogios, jas paprasta naudoti ir transportuoti. Abrazyvinis diskinis pjūklas perpjauna net ir labai kietas natūralias ir dirbtines medžiagas.

Išpjautas trinkeles reikia kloti tiksliai, lygiais tarpais, nes vėliau defektų nepavyks ištaisyti. Norint, kad išklotas paviršius būtų lygus, trinkelėms sutankinti paprastai naudojamos mažesnės galios vibracinės plokštės.

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei jos tobulinimą. Slapukai yra suskirstyti į kategorijas pagal jų pobūdį ir tikslus: būtinieji, analitiniai ir rinkodaros slapukai. Būtinieji slapukai yra įdiegiami automatiškai, o paspausdami "Sutinku, tęsti naršymą" sutinkate su visų kategorijų slapukais. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą rasite Privatumo politikoje.